9-10 Şubat Türk – Japon Ortak Semineri Gerçekleştirildi

GEDİK KAYNAK ve İSTANBUL GEDİK ÜNİVERSİTESİ, KAYNAKLI ÇELİK DÜNYASININ ULAŞTIĞI SON TEKNOLOJİYİ, JAPON ÇELİK DEVİNİN UZMANLARIYLA MERCEK ALTINA ALDI.

İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Kaynak Pendik Green Park Otel’de 9-10 Şubat tarihlerinde iki önemli konuyu “Gedik Teknoloji Günleri” başlığı altında “Türk-Japon Ortak Semineri”nde mercek altına aldı.

Kaynaklı Çelik Yapılar ve Petrol ve Doğalgaz Çelik Boru Hatlarındaki son teknolojik gelişmeler sektörün öncü kuruluşlarından konuşmacılar ve Japon Çelik devi JFE STEEL’den çelik yapı uzmanlarının  katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu organizasyon ile JFE STEEL uzmanlarını ülkemize davet ederek, Türk ve Japon uzmanlarını bir araya getiren ve son teknolojik gelişmeleri birlikte tartışma platformu sağlayan Gedik Kaynak ve İstanbul Gedik Üniversitesi ülkemizde bir ilke imza atmış oldu.

Japonya bir depremler ülkesi olmasına rağmen dayanıklı çelik yapıları sayesinde çok az maddi hasar ve can kaybı yaşayan bir ülkedir. Bu noktada Japon çelik yapı uzmanları, İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Kaynak uzmanları 9 Şubat’ta bir araya gelerek bu konuda gerçekleştirdikleri sunumlarla kaynaklı çelik yapıların deprem sırasındaki davranışlarını konu alan araştırmaları katılımcılarla paylaştı.

Gedik Teknoloji etkinliğinin ikinci gününde ise dünyaca ünlü Japon çelik uzmanlarının özel alanı olan “doğal gaz boru hattı” çelikleri ve kaynakları hakkında bilgiler sunuldu. 10 Şubat’taki seminerde ele alınan konulardan birisi de yapımına başlanacak olan TANAP doğal gaz boru hattı ile boru çelikleri ve kaynak teknolojileri oldu.

İki gün devam eden, yüksek ilgi ve yoğun bir katılımla gerçekleşen seminerde, Gedik Kaynak ve İstanbul Gedik Üniversitesi gerek depreme dayanıklı yapılar gerekse doğal gaz boru hatları konularında tebliğler sunarken, JFE araştırmacıları 7 kişilik bir ekip ile Japonya’da yürütülen son teknolojik gelişmeleri paylaştı.

Gedik Holding Yürütme Kurulu Başkanı Hülya Gedik, iki ülke olarak önemli ortak konularda uzmanları bir araya getirerek özgün bir tartışma ortamı sağlamaktan mutlu olduklarını ifade etti. Kaynaklı çelik yapıların ve boru hatlarının tasarımı, malzeme seçimi, üretimi ve hatta deprem yükü altında bu yapıların dayanıklılığının iki ülke için çok önemli olduğunu ve bu alanda Türk-Japon uzmanlarının katıldığı değerli bir platformu gerçekleştirmekten dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Gedik Holding Yürütme Kurulu Başkanı Hülya Gedik, benzer diğer konularda yeni seminerler düzenlemeye devam edeceklerini de belirtti.

9-10 Şubat Türk – Japon Ortak Semineri Haberi 

2016-03-04T09:32:48+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X