ASRIN PROJESİNDE YARIM ASIRLIK TECRÜBE “GEDİK KAYNAK”

Bu sene kuruluşunun 50. yıldönümünü kutlayan Gedik Kaynak, ‘’2 kıta 4 dakika’’ ve ‘’Günde 1 milyon yolcu’’ sloganlarıyla “Asrın Projesi” olarak gösterilen Marmaray Tüp Geçiti’nin yapımı sırasında, % 100 Türk üretimi olan kaynak ürünleriyle yer aldı.

Dünyanın en büyük ve önemli projelerinden biri olan, Türkiye’nin 153 yıllık rüyası Marmaray, Cumhuriyet’in ilanının 90. yıldönümünde, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Romanya Başbakanı Victor Ponta’ nın yanı sıra 8 ülkeden 9 bakanın katılımlarıyla hizmete açıldı.

İki kıtayı birbirine bağlayan bu dev projede Gedik Kaynak, GeKa, GeKaTec ve GeKaMac markalı kaynak ürünleriyle yer aldı. Yüklenici firmalara, %100 yerli üretim olan E 70-T5 normundaki ELCOR B 70 bazik tip özlü kaynak teli ile hizmet veren Gedik Kaynak, yerli imalat ürünlerinin güvenilirliği ve yarım asırlık tecrübesi sayesinde, başarıyla tamamlanan projeler zincirine bir yenisini daha eklemiş oldu.

Yarım asırlık geçmişinde Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri gibi ülkemizin ve dünyanın en önemli projeleri için çözüm ortağı olan Gedik Kaynak, mevcut teknolojik altyapısı ve ürün kalitesiyle yeni projelere kaynak teşkil etmeye devam ediyor.

2018-04-26T11:19:36+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X