GEDİK BİR KEZ DAHA İHRACATIN YILDIZI SEÇİLDİ

Türkiye’nin toplam ihracatının üçte birini gerçekleştiren altı birliği bünyesinde barındıran İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri “İMMİB” bu başarıya imza atan yıldız şirketleri 14 Mart 2013’te Swiss Otel’de düzenlediği bir organizasyonla ödüllendirdi.

İMMİB’in geleneksel hale getirdiği ve bu yıl altıncısı düzenlenen ödül gecesinde; Türkiye’nin 2012 yılında gerçekleştirdiği 151,9 milyar dolarlık rekor ihracatında en çok paya sahip şirketlere toplam 132 ödül verildi. Gedik Kaynak “En Çok Ülkeye İhracat Yapan Orta Ölçekli İhracatçılar” kategorisinde geçen yıl olduğu gibi bu yıl da birinci seçilerek ihracatın yıldızları arasındaki yerini aldı. Ödülü Gedik Holding CEO’su Hülya Gedik’i temsilen Gedik Kaynak İhracat Müdürü Özlem Gürsoy, T.C. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan T.C. Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, “Türkiye’nin 10 yıl önce yaptığı 36 milyar dolarlık ihracatın bugün daha fazlasını 41 milyar dolar olarak gerçekleştiren İMMİB birlikleri önemli bir başarıya imza attı. İhracatımızın her geçen gün artışında ülke ziyaretlerimiz büyük önem taşıyor. Hükümetimiz ihracata sürekli destek veriyor. Şu an Turquality desteği alan firmalarımız ihracatlarındaki 1,38 dolarlık değerlerini 3,28 dolara yükselttiler, bu da desteğimizin önemli bir göstergesidir” diye konuştu.

İMMİB 2012 ihracatı yıldızları ödüllerinin Zafer Çağlayan, Mehmet Büyükekşi ve ilgili Birlik Başkanları tarafından dağıtıldığı tören,
Funda Arar konseri ile sona erdi.

2018-04-26T11:25:53+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X