Gedik Kaynak “Kaynak Teknolojileri” Konulu Eğitim Seminerinde Yer Aldı

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Teknik Bilimler Yüksekokulu Otomotiv Teknolojisi Programı ve Gedik Kaynak’ın katkılarıyla 21 Aralık 2014 tarihinde “Kaynak Teknolojileri” konulu eğitim semineri gerçekleştirildi.

Kaynak Teknolojileri Geliştirme Seminerinde özellikle otomotiv endüstrisinde yoğun şekilde kullanılan ve her geçen gün uluslararası teknolojik gelişmelere bağlı olarak yeni otomasyonlara geçişi olan gazaltı kaynak prosesi ile ilgili Gedik Kaynak Eğitim Danışmanı Mehmet TURHAN teorik eğitim verdi.

Üniversite bünyesindeki Kaynak mühendisliği dışında kaynak inspektörlüğü, kaynak teknikerliği ve kaynakçı belgelendirme faaliyetleri anlatıldığı seminerde elektrik ark kaynağı prosesinin prensiplerinden bahsedilerek , örtülü kaynak elektrotları çeşitleri ve uygulamaları hakkında bilgilendirme yapıldı.

Ayrıca, Türkiye’de imalatına geçilen Gazaltı kaynak yöntemi çeşitlerinden olan özlü kaynak tellerinin uygulama prensipleri anlatıldı. Öğleden sonraki oturumda ise atölye uygulamasına geçilerek Gedik Kaynak Antalya bölge Satış Müdürü Kemal TEMEL ve Makine Servisi Ender KARTAL önderliğinde gazaltı kaynak yöntemi pratik eğitimi verildi. Gazaltı kaynak prosesinde dikkat edilmesi gereken hususlar atölyede anlatılarak kaynak makinesi seçimi, kaynak parametreleri ayarları, kaynak edilecek malzemeye göre kaynak telinin seçimi, kaynakta seçilecek koruyucu gazın türü ve debi ayarları vb. uygulama detayları anlatılarak öğrencilerin kaynak uygulaması yapılması sağlandı.

2016-03-04T10:04:57+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X