Gedik Perspektifinden: Türkiye’de Nükleer Enerjinin Gelişimi

Gedik Holding,  8-9 Mart tarihleri arasında İstanbul WOW Convention Center’da düzenlenen Uluslararası Nükleer Enerji Zirvesinde sektörün önde gelen temsilcileri ve iş ortakları ile bir araya geldi.

90’dan fazla firma ile Türkiye’de büyük bir büyüme hızı yakalayan nükleer enerji sektöründeki en son gelişmelerin paylaşıldığı zirvede Gedik Holding, Gedik Kaynak, Gedik Döküm ve Vana iştirakleri ve Gedik Üniversitesi ile yer aldı.

Otomotiv’den uçak sanayine, yapı inşa’dan enerji sektörüne kadar pek çok farklı alan için çözümler sunan Gedik Kaynak, standında sergilediği Geka, GeKaTec ve GeKaMac ürünleri ile Gedik Döküm ve Vana ise Termo markalı vanaları ve döküm teknolojileri ile katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Zirveye konferans konuşmacısı olarak katılan Gedik Holding CEO’su Dr. Mustafa Koçak, Türkiye’de Nükleer Enerji Teknolojisinin gelişimi konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Konuşmasında Nükleer Enerji Teknolojisi’nin beraberinde uluslararası işbirliğini ve güvenlik gereksinimlerini getireceğinin altını çizen Dr. Mustafa Koçak, bu teknoloji ile birlikte alanında uzman mühendis ve teknikerlerin yetiştirilmesinin önemine değindi.

Zirve kapsamında T.C Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Nükleer Enerji Proje Uygulama Dairesi Başkanı İbrahim Halil Dere ve Enerji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Necati Yamaç ile bir araya gelen Dr. Mustafa Koçak, enerji sektörüne yönelik hizmetler ve Gedik ürünleri ile ilgili bilgiler verdi.

2016-03-10T17:05:50+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X