GEDİK’TEN İTÜ ÖĞRENCİLERİNE ‘İLK KAYNAK’ YARIŞMASI

Gedik Kaynak, İTÜ Öğrenci Şenliği kapsamında 11 Mayıs’ta  Ayazağa Kampüsü’ nde mühendislik öğrencilerine yönelik ‘Kaynak Yarışması’ düzenledi.
Üniversite öğrencileri arasında kaynak konusuna duyulan ilgiyi artırmak ve bu alanda nitelikli elemanlar yetişmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen çizgi kaynak yarışmasına özellikle Metalürji Malzeme, İnşaat ve Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri yoğun ilgi gösterdi. Doğru kaynak yapmanın püf noktalarını öğrenme ve ilk kez kaynak yapma fırsatını bulan öğrencilere ‘İlk Kaynak’ sertifikası verildi. Ayrıca, Kaynak Mühendisliği hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler, Gedik Eğitim Vakfı yetkililerinden eğitim konuları, çalışma alanları hakkında bilgi aldı.

Çok sayıda öğrencinin katıldığı Kaynak Yarışması’nda, Görkem Erdoğan yaptığı başarılı çalışma ile birinci olurken Gözde Karaçalı ikinci, İbrahim Halil Kılıç üçüncü, Hasan Kahraman ise dördüncü oldu. Yarışma sonucunda dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verildi. İTÜ Mühendislik Fakültesi Metalürji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nuri Solak, kaynak konusuna gençlerin daha fazla ilgi duymasını sağlayan bu tür etkinliklerin tekrarlanmasından memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

2018-04-26T11:20:43+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X