GEV’DEN Meslek Liseleri Ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde Görev Yapan Öğretmenlere Yönelik Desteği

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğretim Genel Müdürlüğü ile Gedik Eğitim ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı arasında yapılan İstanbul’ da bulunan Meslek Liseleri ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde görev yapan öğretmenlere yönelik “Kaynak Teknolojisindeki Gelişmeler” konusunda hizmet içi eğitim protokolü imzalandı.

Bu protokol kapsamında planlanan ve iki grup halinde yapılacak olan hizmet içi eğitimin birincisi 23-27 Mart 2015 tarihleri arasında Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nda yapıldı. 16 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eğitimde Elektrik Ark Kaynağı, Mig-Mag / Tig Gazaltı Kaynağı, Toz Altı Kaynağı konusundaki teknolojik gelişmeler ile kaynak sonrasında uygulanan tahribatsız test yöntemleri konusunda eğitim verildi. 30 ders olarak planlanan hizmet içi eğitiminde dersler teorik olarak anlatıldı ve pratik uygulamalarla pekiştirildi.

İkincisi, 13-17 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak olan hizmet içi eğitim ile Türk Sanayisinde uygulanan kaynak teknolojisindeki gelişmelerin Meslek Liselerinde ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde okuyan gençlerin gelişimine katkıda bulunması amaçlanmaktadır.

2016-03-03T16:41:37+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X