Otomatik ve Yarı Otomatik Gazaltı Kaynak İşlerinizde Daha Az Zamanda Daha Çok Verim

Kavisli ve kaygan sürtünme yüzeyine sahip yeni ring tasarımı ile kaynak otomasyon işlemi daha hızlı ve kesintisiz devam eder.

Kavisli ve kaygan yüzeye sahip olan ring, otomasyon işlemi sırasında gerçekleşebilecek  tel sıkışması, kuş gözü oluşumu ve tel kopması gibi olumsuzlukları minimum seviyelere düşürürken , maliyet ve zamandan tasarruf sağlar.

Robotlu kaynak otomasyon uygulamaları başta olmak üzere zaman sınırlaması olan işlerde sıklıkla kullanılan Big Pack variller, Gedik Kaynak tarafından 250 ve 400 kg alternatifleriyle müşterilerine sunulmaktadır.

Gedik Kaynak, gazaltı kaynak tellerinin sarıldığı 250 ve 400 kg ağırlığındaki varil ambalajlarında dış kaplama olarak, 9 kat sıkılaştırılmış krafttan  oluşan özel bir malzeme kullanmaktadır. Varillerin iç yüzeyi dış ortam ile hava alışverişini kesmek için lamine edilmiştir. Üst ve alt kapaklar ahşap olup, bu kapakların kenarları metal bileziklerle korunmaktadır. Bu metal bilezikler taşıma ve depolama esnasında meydana gelebilecek hasarların önüne geçilmesini,  üçgen uçlu metal yan tutucular ise ürünün zarar görmeden stabil bir şekilde taşınabilmesini sağlamaktadır.

 Avantajlar:

Kavisli ve kaygan yüzeye sahip olan ring ile, telin bidon içerisinden akım memesine kadar olan sürecindeki sürtünmesi, zorlanması, karışması, tel sıkışması ve telin kuş gözü oluşumu ile meydana gelen tel kopmaları minimum seviyeye düşürülmüştür.

Bu sebeple otomasyondaki duraklamaları, kontak meme sarfiyatlarını ve bu duraklamalardan doğan zaman kaybını ortadan kaldırır.

Ringin kaygan ve kavisli yüzeyi telin dalgalanmalarını ve bu dalgalanmalardan oluşan gezinme problemlerini de tamamen ortadan kaldırır. (Daha önceden doğrultucu olarak konulan iç boru da yeni ring dizaynı sayesinde sistemden kaldırılmıştır.)

slider-son

2016-10-18T13:32:59+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X