Salzgitter Mannesmann’dan GEDİK KAYNAK’a H5 Hidrojen Sertifikası

Gedik Kaynak, Alman Salzgitter Mannesmann araştırma merkezinin 06.01.2015 tarihli raporunda, GeKa ELCOR R 71 özlü kaynak telinin düşük hidrojen değerleri ile H5 hidrojen Sertifikası  almaya hak kazandı.

Dünyanın sayılı test ve araştırma merkezlerinden biri olarak faaliyet gösteren Salzgitter Mannesmann; Duisburg ve Salzgitter kentlerinde konumlanmış 8 ana departmanı, 320 çalışanıyla,  boru, çelik, metal ve kaynak üzerine yaptığı incelemeleriyle adından söz ettiren, araştırma ve geliştirme üzerine köklü deneyimleri ile tanınan bir merkezdir.

Almanya merkezli Salzgitter Mannesmann Araştırma merkezinin gerçekleştirdiği hidrojen analizlerinde, GeKa ELCOR R 71 tipi özlü tel, sahip olduğu ortalama 3.56 ml/100gr düşük hidrojen seviyesiyle yeni bir sertifika elde etmeye hak kazandı.

Bu sertifikayı önemli kılan başlıca etken, düşük sıcaklıklarda yüksek kırılma tokluğu ve yüksek gerilimli çeliklerde hidrojen çatlamasına karşı, çok düşük hidrojen seviyelerine sahip özlü tellerin tercih edilmesidir.

Hak kazanılan bu sertifika, ilgili spesifikasyonlara sahip GeKa ELCOR R 71’in, gerekli olan tüm kullanım koşullarında son derece yüksek ve güvenli performans gösterdiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.

2016-03-04T09:50:24+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X