TÜDEMSAŞ GEDİK KAYNAK İŞBİRLİĞİNDE 173 İŞÇİ PERSONELE KAYNAKÇI SERTİFİKALARI VERİLDİ

Gedik Kaynak hem saha içinde hem de saha dışında verdiği kaynak eğitimleriyle sektöre iş gücü sağlayacak kaynak personellerini sertifikalandırmaya devam ediyor.

TÜDEMSAŞ Kaynak Eğitim ve Teknolojileri Merkezi’nde elektrik ark kaynak yöntemleri ile ilgili uygulamalı ve teorik ders alan 105‘i yeni işçi olmak üzere toplam 173 işçi personele Gedik Test Merkezi tarafından verilen uygulamalı ve teorik bilgiler ışığında TS EN 287-1 kaynakçı sertifikası verildi.

Sertifika töreninde konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Koçarslan, “Almış olduğunuz eğitimlerde kaynak konusunda uzman eğitimcilerimiz sizlere tecrübelerini aktardı. Dünyanın her yerinde geçerli olan kaynakçı sertifikası almaya hak kazandınız. Sizleri tebrik ediyorum. Şirketimize, alacağınız bu belgeler ışığında daha verimli bir katkı sunacağınıza inanıyorum.

TÜDEMSAŞ’ı hep birlikte yük vagonu ve onarımı alanında en üst noktalara taşıyacağız. Sivas için de çok büyük projelerimiz var. Sivas’ta, demiryolu organize sanayi oluşturmak için çalışıyoruz ve bu sanayinin en büyük güvencesi siz, sertifikalı işçilerimiz olacaktır. Yönetim olarak demiryolu sektöründeki gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Değişimlere ayak uydurmayan şirketlerin ayakta kalmasının zor olacağına inanıyoruz. Çalışanlarımıza aldırdığımız farklı eğitimlerle insana yatırım yapıyoruz. Bu eğitimlerle kolunuza altın bir bilezik taktığımızı düşünüyoruz. Sertifikalarınız hayırlı olsun” dedi.

Törene katılan Gedik Holding CEO’su Dr. Mustafa Koçak ise yaptığı konuşmada, TÜDEMSAŞ’ın, işçisine yönelik başlattığı kaynak eğitimlerinin üretime kattığı değeri en kısa sürede hissedeceğine ve yük vagonu imalat sektöründe şirket olarak en iyi noktalara geleceğine inandığını söyledi.

 

2016-10-18T13:33:03+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X