WALTER ERSTRÖM ÖDÜLÜNE, 2013 YILINDA MERHUM SAYIN HALİL KAYA GEDİK LAYIK GÖRÜLMÜŞTÜR

Uluslararası Kaynak Federasyonu (IIW) 66. yıllık genel kurulunu 11-17 Eylül 2013 tarihleri arası Almanya’nın Essen kentinde 720 katılımcı ile topladı. Bu bir hafta boyunca tüm dünyadan gelen uzman ve delege katılımcılarla farklı teknik komitelerde çalışmaları yürütülen bu önemli yıllık toplantılar sırasında Uluslararası Kaynak Mühendisliği ve İnspektörlüğü gibi eğitim ve sertifikalandırma çalışmaları da gözden geçirilmekte ve yeni gelişmeler paylaşılmaktadır.

66 yıldan beri her yıl toplanan IIW Genel Kurulunun açılışında bu eski kurum ve katılımcı ülkeler,
delege ve uzamanlar bir ilki yaşadılar!

Açılış sırasında Türkiye Delagasyonu Halil Kaya Gedik adına koyduğu “Halil Kaya Gedik Ödülü” nü Kaynak Bilim, Teknoloji ve Eğitim alanında önemli çalışmalar yapmış bulunan uzman kişiler arasında yapılan seçimle belirlenen Japon Bilim Adamı Mr. Yamamoto’ ya vermiştir.

Bu IIW tarihinde Türkiye tarafından kaynak bilim ve teknolojisinde verilen ilk defa uluslararası bir ödüldür.

Buna ek olarak İsveç delegasyonu tarafından uzun yıllardan beri IIW çatısı altında kaynak alanındaki çalışmalara çok önemli katkılarda bulunan, ilerlemelere destek veren kişilere verilen Walter Erström Ödülüne bu yıl Merhum Sayın Halil Kaya Gedik layık görülmüştür. 2010 yılında İstanbul’ da 63. Genel Kurula ev sahipliği yaparak 900 kişinin üzerinde katılımcıya ev sahipliği yapan Gedik Eğitim Vakfı (GEV) nın yaptığı başarılı organizasyon ve ev sahipliği bu ödül verilirken de övgü ile bahsedilen bir etkinlik olmuştur.

Bu önemli uluslararası ödül, açılış töreni sırasında sayın Hülya Gedik Sadıklar Hanım’a sunulmuştur.

2018-04-26T11:19:36+03:00
Precious Metals Data, Currency Data, Charts, and Widgets Powered by nFusion Solutions

X